رأی بالای احمدی‌نژاد

چه کسی گمان می‌کرد که «محمود احمدی‌نژاد» بتواند از سد رقیبان قدرتمندی چون هاشمی، رقبای پرمدعایی مثل معین و حریفان پرطمطراقی همانند قالیباف بگذرد و در یک ماراتن نفسگیر، عنوان ششمین رئیس‌جمهور ایران را به خود اختصاص دهد؟!
حتی شاید خود احمدی‌نژاد که اکنون می‌توان او را «رئیس‌جمهور منتخب» خواند، نیز چنین تصوری را به مخیله‌اش راه نمی‌داد.
با این حال، احمدی‌نژاد توانست در مرحله اول، عنوان دوم را از آن خود کند و با سونامی دیگری، تمام تحلیل‌ها را در هم شکند و در مرحله دوم، به جایگاهی کمتر از اولی، رضایت ندهد.
رأی بالای احمدی‌نژاد، بی‌هیچ تردید، حاوی نکات و پیام‌های زیادی است که در این مجال اندک، اشارت‌وار به آن می‌پردازیم تا فرصتی دیگر که نگاه‌های عمیق‌تری به مسئله داشته باشیم.
بی‌تردید، بخشی از آرای احمدی‌نژاد، نه از سر دلبستگی رأی‌دهندگان به او که به خاطر مخالفت آنان با هاشمی یا بهتر بگوییم، اطرافیان هاشمی، بوده است.
هرچند گمان نمی‌رود هاشمی دیگر در هیچ انتخاباتی (احتمالا به جز خبرگان) وارد رقابت شود، ولی ماجرای «هاشمی و پیرامون هاشمی» باید به طور جدی و بی هیچ تعارفی مورد ارزیابی و نقادی قرار گیرد تا معلوم شود که چرا شخصی مثل هاشمی و جریان پیرامون او، به وضعیتی دچار می‌شوند که مردم برای «نه» گفتن به آنان، باید به دیگری رأی دهند. 

/ 0 نظر / 16 بازدید