اذا زلزلت الارض

 خدایا بیامرزه همه اسیران خاک را ، شب جمعه رفته بودیم برای فاتحه اهل قبور که چشمم به قبر مشهدی اسماعیل افتاد یاد حرفهای چند ماه قبلش افتادم و ناخودآگاه خندم گرفتم.

چند وقت پیش تو راهروی دادگستری گرمسار دربین منتظرین چشمم به ایشان افتاد که رو نیمکت نشسته بود. رفتم جلوبعد از سلام و احوالپرسی  پرسیدم چرا اینجا نشستی گفت یکی از کشاورزان  ارجلانی (ارجلان نام روستای ما است)از من شکایت کرده آمدیم اینجا تا دادگاه رسیدگی کنه . گفتم خیره انشااله ، پیرمرد با صدای بلند گفت من میترسم چون قاضی آخونده . گفتم مگه چیه خوب آخوند باشه بهتر, گفت بشین تا از نحوه قضاوت برات بگم.

کنارش ایستادم و با صدای بلند توی راهروی دادگستری و پشت در اطاق قاضی برام تعریف کرد که: آخوندی در مسجد روستا بالای منبر صحبت  میکرد شخصی پرسید اگر کسی از مزرعه یک نفر خربزه دزدی کند حکم شرعیش چیست ؟ حاج آقا با قاطعیت گفت قطع دست باید دستش را قطع کنند تا برای بقیه درس عبرت شود. در همین موقع یکی از دوستان حاج آقا بلند شد و درگوشی به اوگفت مرد حساب چی داری میگی ؟ پسر خودت خربزه دزدیده. آخوند بالای منبر بدون هیچ مکثی فورا برای تایید حکم شرعی که گفته بود با صدای بلند تر گفت : اذا زلزلت الارض -  تو کردو بود یا سر مرز

و به دوستش فهماند که اگر خربزه را از سر مرز دزدیده باشند میگویم حکم برای توی کرت است و برعکس اگر خربزه را از تو کرت دزدیده باشند میگویم حکم برای سر مرز است.

خدابیامرز می گفت ومن هم درست از اذا زلزلت الارض میترسم

/ 19 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وحید

سلام آقای کلاتی بلاگ جالبی دارید موفق باشید به وبلاگ من هم سری بزنید با تشکر [لبخند]

نقاد شهر

یاد روزهایی که اندکی دل مان به خوشی های اندک خوش بود بخیر بخیر... تندرست باشید آقای کلاتی . اون آدم ها هم ایاقت زرشک را هم نداشتند.

Wondermage Gallery

سلام دوست عزيز [گل] گالري عکس Wondermage با بيش از 1100 تصوير با کيفيت در 11 بخش مجزا شما را به ديدن اين تصاوير دعوت مي کند. اميدوارم از تصاوير خوشتان بيايد و ما را از نظراتتان محروم نکنيد. در صورت تمايل Wondermage را با نامي دلخواه که مفهوم گالري را برساند در صفحه خود لينک کرده و به ما اطلاع دهيد تا به عنوان تشکري کوچک متقابلا در دايرکتوري ما لينک شويد. به دوستانتان هم اطلاع دهيد، شايد اوقات خوبي را در گالري سپري کنند. اميدوارم موفق باشيد و از تصاوير لذت ببريد.

وب گرد

http://www2.irnon.com/post-4070.aspx http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=33589 http://www.digital-302.blogfa.com/ سوال ها امتحان

وب گرد

http://irandpa.ir/ http://mmn-paidar.persianblog.ir/ http://www.ershadqazvin.ir/?type=static&lang=1&id=16

وب گرد

http://www.toxel.com/inspiration/2009/01/05/clever-and-creative-billboard-advertising/

minixrayaneh.ir/school/

مهناز

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc195058.aspx code page

مینا

سلام. چند سالی بود ندیده بودمتون. چقدر تغییر کردین. سال 81 و قبلش تو موسسه شما کاراموز بودم. سال اول دانشگاه. الان که بعد از 5 سال عکستون رو می بینم بله عمر چقدر زود میگذره و اون موقع سال اول کارشناسی بودم و الان دانشجوی ارشد. براتون آرزوی موفقیت دارم.

میراخوری

یادش بخیر اینترنت رو آموزشگاه شما یاد گرفتم و فتوشاپ و ورد رو اون موقع ها عجب حال و هوایی داشت چند وقت پیش اومدم برا کلاسی که تداشتین البته محیط سرد و جو فرق کرده بود هی پیر شدیم